Nekoč so bralni kamni bili polkrogle leče, običajno iz kremena, ki so služile kot povečevalno steklo in tako lajšale branje. Tukajšnji bralni kamen pa je eden izmed spletnih kotičkov Šolskega centra Srečka Kosovela Sežana, katerega namen ni povečava črk, ampak skozi dejavno sodelovanje dijakinj in dijakov povečati zanimanje za leposlovje in druge vrste knjig.

Svet knjig je tisti posebno čarobni svet, kjer domujejo številni zanimivi literarni junaki in junakinje. Kjer lahko, kot je dejal George R. R. Martin, če bereš, živiš tisoč življenj. Kjer lahko odkriješ samega sebe in spoznaš vse razsežnosti tega sveta. Tukaj te lahko prevzame močan vrtinec številnih prijetnih občutkov in v njem lahko najdeš uteho in veselje, vzburjenje in razumevanje, žalost in strast, srečo in hrepenenje, radovednost in … in še mnogo drugih zanimivih stvari in občutkov, če se le prepustiš branju in besedam, ki ti jih ponujajo knjige.

Nadobudna želja Bralnega kamna je postati šolsko literarno stičišče, ki poleg prijetne promocije branja in literature združuje tudi vse dijake, ki so željni zanimivega literarnega ustvarjanja, saj kot je dejala Margaret Atwood: “Beseda, za besedo, za besedo, je moč.”